Relax Radziwiłłów 2-4 Błękitni Korytów

W środowe popołudnie (23/08/2017) Relax rozegrał kolejne pucharowe spotkanie.

Rywalem naszego zespołu była drużyna Błękitnych Korytów. W poprzedniej rundzie tych rozgrywek Relax pokonał Tura Jaktorów 6-1. Teraz poprzeczka została zawieszona dość wysoko - rywal bowiem swoje mecze ligowe rozgrywa dwie klasy wyżej (liga okręgowa).

Trener Woziński na to spotkanie oddelegował następującą jedenastkę: T. Agrestowski, M. Kośmider, M. Piątek, K. Wojciechowski, J. Rutkowski, K. Sitkiewicz, B. Wojciechowski, R. Aleksandrowicz, K. Koziarski, N. Nowak oraz M. Dubielecki.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Walka odbywała się głównie w środku boiska. Niestety po jednej z długich piłek Błękitnych padła pierwsza bramka dla gości. Relax miał swoje sytuacje do zdobycia gola, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. Do przerwy 0-1.

W przerwie trener Relaxu dokonał jednej roszady - z boiska zszedł K. Wojciechowski, a jego miejsce zajął M. Pupecki. Po kilkunastu minutach zespół z Korytowa zdobył drugą bramkę. Jednak to nie załamało zespołu Relaxu. Po wymianie kilku podań w środku boiska, piłkę otrzymał M. Kośmider i precyzyjnym strzałem zza szesnastki pokonał bramkarza przyjezdnych. Bramka kontaktowa zmobilizowała gospodarzy, co przełożyło się na odważniejszą grę. Niedługo później Błękitni strzelili bramkę na 1-3. Gra była bardzo wyrównana. Swoich okazji do strzelenia gola Relax szukał między innymi po stałych fragmentach gry. Rzut wolny w środkowej części boiska wykonywał B. Wojciechowski i dokładnym dośrodkowaniem obsłużył M. Piątka w polu karnym, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji - 2:3. Relax mocno zaryzykował by zdobyć bramkę dającą wyrównanie. Goście jednak wyprowadzili kontrę i w ostatnich minutach zatwierdzili swój awans do kolejnej rundy strzelając na 2-4.

W drugiej połowie na boisku pojawili się również: K.Trojańczyk, J.Kwaczyński, D.Kasza i D.Szuplewski.

Najbliższy mecz seniorów odbędzie się 2. września (sobota) w Wiskitkach z tamtejszą Pogonią.